Aktivity v okolí

Připravili jsme pro Vás speciální průvodce pro zimní a podzimní dny. Aktivit je tolik, že týden u nás bude málo. Přes den vyrazte za poznáváním a dobrodružstvím, odpoledne a večer si užijte v sauně, nebo se šálkem dobrého čaje či kávy, které jsou u nás v neomezeném množství zdarma. A nebo si vychutnejte víno od místních vinařů. Vše z krásně vyhřátého penzionu s obrovskou TV s Netflixem na každém pokoji.

Pojďte vyvenčit lamy alpaky!

Jak to funguje? Zavolejte si, domluvte schůzku a prostě jděte vyvenčit alpaky:) Je to program, který se dělá jen podzim, zima, jaro. V létě je jim totiž horko. Takže tuto jedinečnou příležitost nepropásněte.

Zrelaxujte se v aromaterapeutickém centru Nobilis Tilia.

Kousek od nás se nachází továrna na známou přírodní kosmetiku. Její návštěva je opravdu úžasný zážitek – kavárna, dílničky pro děti, prohlídky, relaxační centrum a mnoho dalšího.

Podzimní a zimní dny patří prohlídkám a dobovým trhům na pohádkovém hradě Königstein.

Tento hrad je jiná opravdu liga. A kromě prohlídek na Vás čekají i vánoční aktivity a trhy každý den od 9 do 17 hodin. O víkendech jsou dokonce všichni prodejci v dobových kostýmech, jsou zde živí zvířata a betlém. Zkrátka atmosféra už nemůže být vánočnější

I na podzim a v zimě běží v plné síle prohlídky nejúspěšnější a nejdražší české sklárny Lasvit.

Schválně se zkuste podívat, kolik stojí jedna sklenice či váza, nebo nedej bože lustr:). Víme, že to píšeme o všem – ale zkrátka návštěva této sklárny je neuvěřitelný zážitek.

Výroba a zdobení mýdel Mýdlárny Rubens v Růžové.

Otevírací doba je úterý až sobota od 9 do 16. Čeká na Vás tvořivá dílna nebo chodníky na boso. Zdobená mýdla si užijí jak děti, tak dospělí. Jsou tam strašně milí, každému zákazníkovi a návštěvníkovi se věnují, je to opravdu skvělé místo k návštěvě.

Kam také v zimě jinam, než do termálů? Termální lázně a aquapark Bad Schandau.

Do tohoto populárního místa se sjíždějí návštěvníci i z velké dálky. Tak populární tyto termály jsou. A my se nedivíme, trávili bychom tam nejraději každý víkend.

Zámek Děčín a celý Děčín také stojí za návštěvu.

Zámek má otevřeno po celý rok kromě ledna a února každý den od 9 do 17 hodin.

Novinkou, která si zaslouží samostatnou zmínku je Hřebenovka Českým Švýcarskem.

Je to nově propojená zážitková pěší trasa, která tě v délce 100 kilometrů provede nejkrásnějšími, ale také téměř neznámými místy nádherné oblasti plné skalních měst, stěn i úchvatných výhledů, národním parkem i jeho okolím. Projdeš po ní od úpatí Krušných hor až do prvních kopců Lužických hor po cestách prastarých i nově vytyčených. Zažiješ tu věci, které se ti zadřou do duše a nikdy na ně nezapomeneš. Tohle putování rozdělené do šesti etap ti dost možná změní život. Tebe ale změní každopádně.

Skalní hrad Šaunštejn konkuruje kdejaké stezce v korunách stromů!

Jeho bezpečné konstrukce se zábradlím vedoucími po skalách se opravdu podobají tolik slavným stezkám v korunách stromů. Tady se jedná o stezku na vrcholku skal, která nabízí stejný zážitek.

A nakonec Vás zveme do hradu Oybin

Je otevřený každý den od 10 do 16 hodin. Jedná se o neuvěřitelné místo k návštěvě v každém ročním období. Uchvátí Vás krásný výhled do dáli či prohlídka akvaduktu.

A samozřejmě nezapomeňme na lyže a běžky!

V naší lyžárně na Vás čekají vysoušeče na boty, venku na Vás čekají stovky kilometrů upravených běžkařských tras. A také několik lyžařských středisek.

Běžkařské tratě jsou v oblasti DOUBICE a RYBNIŠTĚ či JIŘETÍN POD JEDLOVOU.

Kam na lyže?